Kangurowe twórcze zabawy domowe dla 7 i 8-latków

 • autor: Weronika Piotrowska, Joanna Ligęza, Maja Dobkowska
 • wydanie: Kraków 2010
 • ilość stron: 40
 • format: A4
 • oprawa: miękka
 • Producent: Ośrodek Twórczej Edukacji Kangur s.c.
 • ISBN: 978-83-927761-2-3
 • W magazynie: 0 szt.
 • Dostępność: termin realizacji ok 14dni termin realizacji ok 14dni
 • Cena: 19,00 zł21,00 zł
 • szt.
 • Poleć produkt
To książeczka niezwykła.
Rozwija kreatywność i wspiera twórcze działanie.
Zmieni Wasz dom w fabrykę pomysłów.
Dzięki niej każdy stanie się konstruktorem maszyn, podróżnikiem a nawet królem!

Co wyróżnia Myślanki - Twórcze Zabawy Domowe?

Myślanki - Twórcze Zabawy Domowe to seria wydawnicza stworzona w Ośrodku Twórczej Edukacji „Kangur” w Krakowie, firmy od 12 lat zajmującej się rozwijaniem twórczego myślenia w praktyce.


Twórcze Zabawy Domowe to dużo więcej niż kolorowanki, czy też zgadywanki. To książeczki, które pomagają dzieciom rozwijać sprawność myślenia i używać wyobraźni w zabawie. Powstają, żeby stymulować kreatywność i zachęcać do rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia. Mają dawać dzieciom w różnym wieku radość z samodzielnego działania i odkrywania, a rodzicom możliwość współuczestniczenia w rozwijaniu myślenia dzieci.

Twórcze Zabawy Domowe dla 7 i 8-latków!

W naszych Zabawach Domowych ćwiczymy umiejętność zadawania pytań i ciekawego odpowiadania na nie, zdolność mądrego dziwienia się, radość poszukiwania wielu rozwiązań. Zaczynamy od zabawy w KRÓLESTWO, które jest urzeczywistnieniem częstych dziecięcych marzeń o krainie, w której wszystko jest „po naszemu”, gdzie o wszystkim decyduje wyobraźnia. Ale nie tylko, bowiem Królestwo jest też wstępem do nauki planowania pracy, zarządzania, kompromisowego rozwiązywania problemów i odpowiedzialności za podejmowane decyzje.
Druga część to twórczy komentarz do rzeczywistości znanej wszystkim dzieciom, czyli GIER. Przypominamy wagę zasad fair play. Badamy różnice i podobieństwa pomiędzy różnymi grami, szukamy zastosowań dla elementów gier. Najważniejszym zadaniem staje się tworzenie nowych zasad dla starych gier a także wymyślenie całkiem nowej gry.
Trzecia część książeczki to podróż po „ZJEDNOCZONYCH STANACH KANGUROLANDII”. Odwiedzimy między innymi: Jabłkansas, Los Odkurzaczos, Cieńbraskę i Maszynię. W twórczy sposób będziemy odkrywać na nowo przedmioty znane z naszego codziennego otoczenia, będziemy trenować wrażliwość na problemy, szukanie wad i zalet, metaforyzowanie i transformowanie. Powstanie wiele projektów, konstrukcji i pomysłów na nietypowe zastosowania przedmiotów. W Literwanii, Pytanianie i na Słowajach będziemy doskonalić nasze kompetencje językowe. Będziemy bawić się słowami, poznawać zna-czenia słów i nadawać nowe.


Chcemy, żeby 7 i 8-latek:
 • polubił myślenie
 • doskonalił umiejętności myślenia (kojarzenia, abstrahowania, tworzenia metafor, dedukowania, myślenia przez analogie)
 • ćwiczył płynność i giętkość myślenia – zwiększanie ilości pomysłów i kategorii z których pochodzą
 • dbał oryginalność własnych pomysłów
 • rozwijał postawę twórczą: otwartość na problemy, chęć do ich rozwiązania
 • chętnie podejmował działania w sytuacjach otwartych i problemowych wykorzystywał wyobraźnię w codziennych sytuacjach

Jak bawić się z dzieckiem w Twórcze Zabawy Domowe?

Pomagając dzieciom w pracy z Twórczymi Zabawami Domowymi trzeba przede wszystkim pamiętać, że najważniejsze jest działanie i myślenie dziecka, a nie efekt plastyczny. Zadania w tej książeczce można rozwiązywać na bardzo wiele sposobów, z których każdy może być dobry, ciekawy czy interesujący. Dlatego warto pozwalać dzieciom na samodzielność w działaniu, nie hamować ich pomysłów na samym początku. Ważne też jest inspirowanie dzieci, aby ich wytwór nie był całkiem przypadkowy. Można podawać własne rozwiązania – zachęcamy do własnej aktywności twórczej! Z pewnością zainspirować dzieci może też, zachęcające przeczytanie polecenia. Większość zabaw to tylko pretekst i impuls do zabaw w poszukiwania przeprowadzania eksperymentów, wypraw, a także ekspresyjnego ruchu. Do zabaw można wracać wielokrotnie dopytując dziecko (i innych domowników) o nowe pomysły i coraz ciekawsze rozwiązania.
Specjalną i najbardziej efektywną formą wykorzystania naszych książeczek jest zabawa nimi jako uzupełnienie uczestnictwa dziecka w zajęciach Twórcze Zabawy Rozwijające w Ośrodku Twórczej Edukacji Kangur w Krakowie, lub innych miejscach, które posiadają licencję na pracę autorską metodą OTE Kangur.

O co chodzi w twórczym myśleniu?

Zabawy które znajdują się w naszej książeczce pozwalają na trenowanie u dzieci ważnych umiejętności związanych z twórczym myśleniem i działaniem. Dla dzieci oznacza to zawsze dużo ciekawej, wesołej, mądrej i różnorodnej zabawy. Dla zespołu tworzącego program twórczej pracy z dziećmi jest to sprawdzone połączenie kilkunastoletniego doświadczenia w pracy metodami twórczymi z mocną podbudową naukową psychologii i pedagogiki twórczości. Więcej o twórczym myśleniu i pracy z dziećmi nad jego rozwijaniem przeczytają Państwo na stronie naszej serii www.myslanki.pl oraz na stronie www.kangur.edu.pl